ktualności:   |
usica VIVA na Zamku w Czersku

Musica Viva na zamku w Czersku,
czyli cykl spotkań z muzyką dawną w scenerii zamkowej.

Muzyka towarzyszy ludziom od zawsze, nie brakowało jej z pewnością również w Czersku. Plebejska, rycerska i dworska nieraz rozbrzmiewała na grodzie, a później zamku. Nie może jej zabraknąć i teraz. W cztery lipcowe niedziele usłyszymy grane na żywo utwory z różnych epok i krajów:

7 lipca godz. 16.00 - "Muzyczna podróż po Hiszpanii" w wykonaniu Quatuor Europa: Cristian Ifrim - I skrzypce, Anna Radomska Gardyjas - skrzypce, Jorge Wojtysiak - altówka, Małgorzata Sęk - wiolonczela Dlaczego Hiszpania? Bo zamek to dobre miejsce, by posłuchać na przykład o Don Kichote i Sancho Pansie... Po koncercie zapraszamy na degustację wina.

14 lipca godz. 16.00 - Barbara Brzezińska & Alta kapela zamkowa

21 lipca godz. 16.00 - Ket Rar: Natalia Jasińska - nyckelharpa, wokal, Paweł Dyjan - lira korbowa, Sławek Duda - flety, szałamaja, wokal, Antek Sowiński - lutnia, Marek Żabiałowicz - bęben średniowieczny

28 lipca godz. 16.00 - Zespół Muzyki Dawnej ViatoreS - brzmienia średniowieczne i renesansowe - (dosłownie, bo repliki dawnych instrumentów są strojone na historyczną częstotliwość 415 Hz), połączone z opowieścią o tej niezwykłej muzyce sprzed wieków.

Bilety na zamek 8/5 zł

 

 

2019-05-25

Konkurs Zamki na fotografiach!

Raz, dwa, trzy Warszawiakiem jesteś Ty! - podsumowanie

Wystawa fotografii

Szczegóły wkrótce

2018-01-01