Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Historia Viva.
W średniowieczu, podobnie jak dziś, ludzie nie tylko pracowali, walczyli, ale także uczyli się, odpoczywali, wymyślali gry i zabawy. W najbliższy weekend będzie je można poznać a nawet wziąć w nich udział.
Na dziedzińcu zamku w Czersku powstanie namiot rycerski, w którym jak za sprawą czarodziejskiej różdżki przeniesiemy się w czasy średniowiecza. Będzie można przymierzyć stroje, porozmawiać o ewolucji mody, obyczajów i ludzkiej mentalności. Na stanowisku z obozowym sprzętem usłyszymy opowieści o życiu codziennym, jego marzeniach i troskach życia w tamtych czasach.
Oczywiście, jak na każdym zamku, obok karczmy spotkać będzie można bajarza, snującego opowieści. To będzie doskonałe wprowadzenie do naszej Szkoły Rycerskiej. Słuchacze tych opowieści z elementami dramy dowiedzą się, czym prócz urodzenia musiał wykazać się rycerz? Jak długo trwała i jak mozolna była droga do uroczystego pasowania? Czym był hołd lenny, co to znaczyło być wasalem a co seniorem? Jak to było z damami serca, księżniczkami i białymi końmi? Dlaczego czasem mówimy o wojach, a czasem o rycerzach? Co miała wspólnego wojaczka z wielkim handlem?
Ponadto Szkoła Rycerska „Od otroka do wojownika”, gdzie za zgodą jaśnie nam panującego księcia Janusza kształcić będziemy nowych rycerzy. Wiek i płeć nie mają tu znaczenia. A każdy absolwent naszej szkoły otrzyma pismo zaświadczające o jej ukończeniu.
Atrakcje przewidziane w godzinach:
Sobota
11.00 - 18.00
Niedziela
11.00 - 16.30
Bilety w cenie 18/13 zł do nabycia w kasie lub na biletyna.pl (https://biletyna.pl/inne/Historia-Viva-na-zamku-w-Czersku-Sredniowiecze-na-wesolo-Czasy-nie-tylko-rycerzy)
Dzieci do lat 4 wchodzą za darmo, a rowerzyści mogą skorzystać z biletów ulgowych.
Pełny cennik znajdziecie w zakładce Oferta (https://zamekczersk.pl/oferta)
------------------------------
Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami na zamku w Czersku?
Zapisz się na nasz newsletter, a nic Cię nie ominie!
https://kulturagk.pl/newsletter/
Czekamy na Was w Czersku!
Zrealizowano przez Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury
w ramach Programu "Kultura w sieci"