2021

2021

30 kwietnia 2023

20-21.05 Historia Viva | Średniowiecze na wesoło. Czasy nie tylko rycerzy

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Historia Viva. 

W średniowieczu, podobnie jak dziś, ludzie nie tylko pracowali, walczyli, ale także uczyli się, odpoczywali, wymyślali gry i zabawy. W najbliższy weekend będzie je można poznać a nawet wziąć w nich udział.

Na dziedzińcu zamku w Czersku powstanie namiot rycerski, w którym jak za sprawą czarodziejskiej różdżki przeniesiemy się w czasy średniowiecza. Będzie można przymierzyć stroje, porozmawiać o ewolucji mody, obyczajów i ludzkiej mentalności. Na stanowisku z obozowym sprzętem usłyszymy opowieści o życiu codziennym, jego marzeniach i troskach życia w tamtych czasach. 

Oczywiście, jak na każdym zamku, obok karczmy spotkać będzie można bajarza, snującego opowieści. To będzie doskonałe wprowadzenie do naszej Szkoły Rycerskiej. Słuchacze tych opowieści z elementami dramy dowiedzą się, czym prócz urodzenia musiał wykazać się rycerz? Jak długo trwała i jak mozolna była droga do uroczystego pasowania? Czym był hołd lenny, co to znaczyło być wasalem a co seniorem? Jak to było z damami serca, księżniczkami i białymi końmi? Dlaczego czasem mówimy o wojach, a czasem o rycerzach? Co miała wspólnego wojaczka z wielkim handlem?

Ponadto Szkoła Rycerska „Od otroka do wojownika”, gdzie za zgodą jaśnie nam panującego księcia Janusza kształcić będziemy nowych rycerzy. Wiek i płeć nie mają tu znaczenia. A każdy absolwent naszej szkoły otrzyma pismo zaświadczające o jej ukończeniu. 

 

Atrakcje przewidziane w godzinach:

Sobota

11.00 - 18.00

 

Niedziela

11.00 - 16.30

 

Bilety w cenie 18/13 zł do nabycia w kasie lub na biletyna.pl (https://biletyna.pl/inne/Historia-Viva-na-zamku-w-Czersku-Sredniowiecze-na-wesolo-Czasy-nie-tylko-rycerzy)

 

Dzieci do lat 4 wchodzą za darmo, a rowerzyści mogą skorzystać z biletów ulgowych.

Pełny cennik znajdziecie w zakładce Oferta (https://zamekczersk.pl/oferta)

 

------------------------------

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami na zamku w Czersku? 

Zapisz się na nasz newsletter, a nic Cię nie ominie! 

https://kulturagk.pl/newsletter/

 

Czekamy na Was w Czersku!

 

 

 

  1. pl
  2. en

Zrealizowano przez Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury

w ramach Programu "Kultura w sieci"