2021

2021

10 września 2023

30.09 - pokaz filmu „Tajemnice Raoula Taburina” 

Wakacje się skończyły, powitaliśmy już nawet jesień, a my nadal nie zwalniamy tempa  

 Tym razem zapraszamy Was na ostatni w tym sezonie pokaz filmu w plenerze.  W wyjątkowej scenerii średniowiecznego zamku, wśród zabytkowych aut marki Citroën obejrzymy francuski film o tematyce ... rowerowej    "Tajemnica Raoula Taburina" w reżyserii Pierra Godeau. 

 

Raoul Taburin (w roli głównej Benoît Poelvoorde, znany z filmów „Zupełnie Nowy Testament" i „Nic do oclenia") jest prawdziwym ekspertem w dziedzinie naprawy rowerów . Jego wyostrzony słuch wyłapuje wszystkie podejrzane piski, dzięki czemu może bez problemu naprawić każdą usterkę. Jednak Raoul ma jedną tajemnicę, która prześladuje go na każdym kroku. Pojawienie się w miasteczku fotografa, który chce uwiecznić na zdjęciu także mistrza napraw na jego rowerze, sprawi, że Raoul będzie musiał stawić czoła swoim lękom i ograniczeniom. W sposobie przedstawienia francuskiego, górskiego miasteczka, gdzie rower jest królem, miesza się nostalgia i fantazja. To film przepełniony optymizmem, lekkim humorem, który jest doskonałą propozycją dla całej rodziny.

 

**Bilet na seans w cenie 10 zł (wejście od godz. 18.30), do kupienia na miejscu (na 30 min przed seansem) lub online:

  https://biletyna.pl/event/view/id/358148

 

Dzienny bilet wstępu na zamek w (w godzinach 10.00-20.30, w cenie 13 zł - ulgowy, 18 zł - normalny) uprawnia również do udziału w seansie. 

 

 Zwiastun filmu: https://pliki.gutekfilm.pl/.../Tajemnica_Raoula_Taburina...

 

 

Dodatkową atrakcją będzie kilka zabytkowych samochodów zaparkowanych na dziedzińcu zamkowym.

 

**Kilka słów o projekcie  Citrogroupe & Przyjaciele On Tour #1.0, którego Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii oraz zamek w Czersku mają zaszczyt i przyjemność być częścią. 

To 1. edycja zlotu i choć na pierwszym planie jest Citroën, właściciele samochodów innych marek również są mile widziani. Głównym założeniem rajdu jest bowiem świetna zabawa w przyjaznym gronie.

Rajd rozpocznie się w sobotę, 30 września w Warszawie, skąd zabytkowe auta marki Citroen przejadą trasą turystyczną do Góry Kalwarii i Czerska. Wypatrujcie ich na ulicach Góry Kalwarii już od godz 14.00.

Impreza, pomimo że ma gromadzić miłośników Citroenów jest skierowana również do posiadaczy innych marek i „charakternych” modeli oraz tych, którzy po prostu chcą popatrzeć na zabytkowe auta. Organizatorem wydarzenia jest Citrogroupe Varsovie.  Zapisy na rajd :https://francuskie.pl/citrogroupe-przyjaciele-on-tour.../...

 

 

 

_____________________________

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami, które organizujemy na zamku?  Zapisz się na nasz newsletter, a nic Cię nie ominie.

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku i Instagramie, tam zawsze są świeże informacje o naszych wydarzeniach.

 

 

Organizatorem wydarzenia jest Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii

 

 

  1. pl
  2. en

Zrealizowano przez Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury

w ramach Programu "Kultura w sieci"