2021

2021

07 maja 2021

8-9 maja Historia Fantastica 

W ramach weekendowego cyklu „Historia viva” tym razem spotkanie pod hasłem „Historia fantastica” – stoiska stylizowane na historyczne, stroje nawiązujące do świata Wiedźmina, zielarz, bajarz, przewodnik. 

 

Fantastyka jest głęboko zakorzeniona w historii – często odwołuje się do wydarzeń, miejsc czy postaci, które faktycznie istniały. Jej początkiem były legendy, takie jak te o Królu Arturze i rycerzach Okrągłego Stołu, choć za prawdziwego ojca fantastyki uważa się Tolkiena, autora „Władcy Pierścieni”. 


Kompania Jaskra przybliży Państwu różne aspekty fantastyki – Zielarka opowie o miksturach alchemicznych i ziołach, Bajarz o samej fantastyce, o tym jak powstała, o najróżniejszych mitycznych istotach, na których często wzorowali się pisarze przy tworzeniu własnych światów, a także o tym, co sam w fantastyce kocha i czego w niej szuka. Aby nie zatracić  kontaktu z historią, Jaskier może oprowadzić Państwa po zamku i opowiedzieć o ciekawostkach z nim związanych. Można też będzie zobaczyć pokaz strzelania bezpiecznymi strzałami (pacynami) które nasi kompanioni będą próbowali odbić mieczem niczym sam Wiedźmin. Zapraszamy!
 

 

  1. pl
  2. en

Zrealizowano przez Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury

w ramach Programu "Kultura w sieci"