2021

2021

02 lipca 2021

9 lipca - Bordó Sárkány // koncert

Zapraszamy na wyjątkowy koncert w wykonaniu węgierskiego zespołu Bordó Sárkány (Burgundowy bądź Czerwony Smok).

 

Zespół gra muzykę dawną z XI-XVI wieku. W swoim rodzinnym kraju jest to jeden z najbardziej reprezentatywnych zespołów tego gatunku. W swoim repertuarze posiada zarówno pieśni dawne pochodzenia węgierskiego, ale także pieśni średniowieczne zbierane z całej Europy.
 

Ich autentyczność odnajdujemy zarówno w ich pieśniach, instrumentach i kostiumach, jak iw oryginalnym wykonaniu artystycznym. Szczególne brzmienie opiera się na wykorzystaniu dawnych instrumentów muzycznych: dud europejskich (węgierskich, rumuńskich, niemieckich, szkockich), piszczałek, fujarek - mołdawskiej i irlandzkiej, skrzypiec, cytry,  cobzy i średniowiecznych bębnów.
 

W repertuarze znajdują się pieśni węgierskie, szkockie, irlandzkie, bretońskie, macedońskie, niemieckie, hiszpańskie i francuskie, a ich własne kompozycje inspirowane były autentycznymi pieśniami średniowiecznymi. Rezultatem jest prawdziwe dzieło sztuki składające się z wyjątkowej muzyki wokalnej i instrumentalnej.

Bordó Sárkány śpiewa folkową i dawną muzykę zarówno na festiwalach w całej Europie, jak i na tradycyjnych lub średniowiecznych imprezach i jarmarkach. W ciągu zaledwie dwóch lat działalności zagrali ponad 100 koncertów w Europie, gdzie zostali entuzjastycznie przyjęci przez publiczność w każdym wieku i wszystkich gustów muzycznych.

Dla „smoków” muzyka to nie tylko hobby. Członkowie zespołu to profesjonalni muzycy z Węgier, z dużym doświadczeniem na polu artystyczno-muzycznym. Ich główną misją jest profesjonalna promocja i reprezentowanie muzyki średniowiecznej, doprawianie jej niepowtarzalnym stylem, pochodzenia węgierskiego.

http://www.bordosarkany.hu/hu/
 

Partnerem koncertu jest Węgierski Instytut Kultury w Warszawie
 

Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku
9 lipca, piątek, godz. 20.00

 

Bilety:
15 zł normalny
5 zł ulgowy (dzieci i młodzież szkolna, emeryci)

https://biletyna.pl/koncert/Bordo-Srkny-koncert-zespolu-muzyki-dawnej

 

  1. pl
  2. en

Zrealizowano przez Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury

w ramach Programu "Kultura w sieci"