Zapiszcie tę datę w kalendarzu i przybywajcie tłumnie na zamek w Czersku w tę najbardziej gwieździstą noc w roku!
Zamek i perseidy, czyli jedyna taka impreza w Polsce. Zapraszamy na ósmą edycję Nocy Spadających Gwiazd! 🔭
W sobotę, 9 sierpnia wspólne spojrzymy w niebo aby w niezwykłej scenerii zamku w Czersku oglądać spadające gwiazdy.
Zabierzcie znajomych i przyjdźcie koniecznie! Spadające gwiazdy najlepiej ogląda się razem.
Jak co roku, na ten wieczór przewidzieliśmy wiele atrakcji. Będą pokazy, prelekcje, warsztaty i wiele innych galaktycznych animacji. Dziedziniec zamkowy zapełni się stanowiskami edukacyjnymi i galaktycznymi strefami tematycznymi, dostępnymi w godzinach 18.00-21.30. Czekać na Was będą:
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii (18.00-24.00):
– budowa spektroskopów (dla dzieci od 6 lat)
– obserwacje przez teleskopy
– zegar astronomiczny
– wystawa astrofotografii
– druk 3D własnego gwiazdozbioru
Kosmodrom Czersk – Budowa Rakiet – dla małych i dużych konstruktorów
Mali Odkrywcy – strefa eksperymentów i nauki przez zabawę
Animacje – kreatywna przestrzeń dla najmłodszych i kosmiczny make-up – malowanie buziek wprost nie z tej ziemi
Szczudlarze – kosmiczne postacie na wysokim poziomie
Pokaz i warsztaty na miecze świetlne
Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści z klockami ruchowymi – Bajkostwory rozwijające motorykę dużą; klockami konstrukcyjnymi – Drewniaki, wspierające umiejętności przestrzennego i logicznego myślenia oraz Klockami Myślenia Kreatywnego MuBaBa0 do tworzenia unikalnych modeli
Stoisko Ośrodka Kultury – malowanie farbami UV na folii
Ponadto:
19.00 Konkurs na przebranie o tematyce „Gwiezdnych Wojen” – do wygrania zestawy Lego (prowadzenie konkursu: Force Knight Academy) REGULAMIN
19.30 ⚔️Walka na miecze świetlne i warsztaty z Force Knight Academy
20.00 🦪 Zabawa „Spadające perły Królowej Bony”
20.15 Koncert Synth Jaw – w dźwiękową podróż między gwiazdami zabierze nas muzyka elektro
20.45 Prelekcja Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii
21.00 Koncert Synth Jaw – w dźwiękową podróż między gwiazdami zabierze nas muzyka elektro, cz. II
21.45 POKAZ LASEROWY
22.00 Prelekcja Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, wspólne oglądanie nieba i relaks na leżakach
24.00 Dobranoc i do zobaczenia! 🌛
⏰ Godziny poszczególnych punktów programu mają charakter orientacyjny. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzenia drobnych zmian w harmonogramie.
Przygotujemy dla Was leżaki, ale możecie też wziąć swoje koce, czy śpiwory aby oglądać gwiazdy w pozycji leżącej
Zabierzcie znajomych i przyjdźcie koniecznie! Spadające gwiazdy najlepiej ogląda się razem.
Bilety w cenie 40 zł do nabycia na www.biletyna.pl/czersk lub w kasie zamkowej w dniu wydarzenia. Dzieci do 4 lat wchodzą za darmo.
Do zobaczenia w Czersku w tę najbardziej gwieździstą noc w roku!
_____________________________
Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami, które organizujemy na zamku? Zapisz się na nasz newsletter, a nic Cię nie ominie.
Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku i Instagramie, tam zawsze są świeże informacje o naszych wydarzeniach.
Organizatorem wydarzenia jest Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii
Patroni medialni: Radio RDC, Przegląd Piaseczyński, piasecznonews.pl, gorakalwaria.net
Zrealizowano przez Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury
w ramach Programu "Kultura w sieci"