2021

2021

02 listopada 2023

Odkryj radość gry w bule na zamku

W urokliwym miejscu, gdzie natura splata się z architektonicznym pięknem, serdecznie zapraszamy Was do odkrycia niezwykłej rozrywki - gry w bule.

Zachęcamy wszystkich entuzjastów do wypożyczenia kulek i spróbowania swoich sił w tej pasjonującej grze. To nie tylko okazja do wspólnego spędzenia czasu, ale także doskonały sposób na zanurzenie się w emocjonującej atmosferze pełnej przygód.

 

Spotkanie tradycji z nowoczesnością

Historia gry w bule sięga starożytności, kiedy to gracze używali kamieni jako swoich "kul". Od tamtych czasów ta fascynująca rozrywka przeszła długą ewolucję, zanim osiągnęła dzisiejszy kształt z metalowymi kulkami.

 

Pierwszymi graczami byli Grecy, korzystając z drewnianych, a później także metalowych kulek. Tradycję tę przejęli Rzymianie, którzy uwielbiali tę formę zabawy.

 

Przez lata gra w bule przeszła długą drogę, aż w końcu zdobyła popularność. Wczesne lata XX wieku przyniosły stopniowe wprowadzenie stalowych kulek, które dodatkowo wzbogaciły dynamikę i precyzję gry. Dzisiaj to we Francji gra cieszy się największą popularnością, ale miłośników buli spotkasz na całym świecie.

 

Prosta zasada, wielka rywalizacja

Zasady gry w bule są niesamowicie proste, co czyni ją dostępną dla każdego, niezależnie od wieku czy umiejętności sportowych. W rzeczywistości polega ona na rzucaniu metalowymi kulkami w kierunku małej kulki nazywanej "świnką". Twoim celem jest umieszczenie swoich kulek jak najbliżej tej małej kulki, rywalizując z innymi graczami lub drużynami.

 

Aktywność i integracja

Gra w bule to nie tylko sport, to także forma aktywnego relaksu i integracji. To doskonały sposób na spędzanie czasu na świeżym powietrzu w gronie rodziny i przyjaciół. Zabawa w otoczeniu zamku tworzy wyjątkową atmosferę, która sprawia, że każda rozgrywka staje się niezapomnianym przeżyciem.

 

Dołącz do nas

Zapraszamy wszystkich, którzy kochają aktywność i przygody, do odwiedzenia naszego zamku. Wypożycz kule (za kaucją) i dołącz do wspólnej zabawy. To doskonała okazja, by zgłębić historię tej niezwykłej rozrywki, poczuć zdrową rywalizację i cieszyć się aktywnym wypoczynkiem w magicznym otoczeniu zamkowej architektury.

 

Obowiązują bilety wstępu na zamek. 

Lubimy jak przyjeżdżacie do nas na rowerach, dlatego na rowerzystów czekają bilety ulgowe 

 

Regulamin wypożyczenia buli POBIERZ

 


 

 

  1. pl
  2. en

Zrealizowano przez Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury

w ramach Programu "Kultura w sieci"