2021

2021

19 sierpnia 2021

18-19 września, Na średniowiecznym rynku w Czersku

18 i 19 września rynek w Czersku zatętni życiem. W ciągu dwóch dni odbędą się aż trzy wydarzenia: Jarmark rzemieślniczy, Europejskie Dni Dziedzictwa i Weekend dobrego piwa

 

 

 

>> Jarmark rzemieślniczy na średniowiecznym rynku w Czersku

Cichy i spokojny dzisiaj czerski rynek w średniowieczu był miejscem handlowym, podczas którego swoje wyroby sprzedawali i wymieniali rzemieślnicy. Dni targowe były okazją do spotkań całej społeczności - oprócz rzemieślników, przybywali do Czerska kuglarze i muzykanci. Tę niepowtarzalną już dziś atmosferę chcemy odtworzyć podczas Jarmarku rzemiosł średniowiecznych.

W programie m.in.:
- pokazy rzemiosł dawnych
- spektakl "Magiczna fasola" - Teatr Trójkąt
- koncert zespołu "Daj Ognia".

----------

INFORMACJE DLA WYSTAWCÓW POBIERZWięcej >> TU

-------
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021.

 

>> XXIV Europejskie Dni Dziedzictwa w Czersku

W ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszamy w podróż po kulturze i kulinariach nadwiślańskiego Urzecza.W strefie smaków odkrywać będziemy potrawy Urzecza: sytochę, barszcz chrzanowo-buraczany, śliwiankę, siuforek, buraczniaki. Będzie można degustować produkty lokalne z miejscowych pasiek, sadów, browarów czy gospodarstw rolnychWydarzeniu będzie towarzyszyła muzyka znad Wisły i Dunajca, prezentowana przez zespoły z ziemi sądeckiej i Urzecza. Wystąpią zespół Podegrodzie oraz Piskorze. Całość muzyczną klamrą połączy koncert Kapeli ze wsi Warszawa, podczas którego gościnnie wystąpią Kapela Bursów i URZECZEni.

Więcej >> TU

-------

Organizatorzy: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, Zamek Czersk, Gmina Góra Kalwaria, Centrum Kultury i Sportu w Karczewie

Partnerzy: Województwo Mazowieckie, Powiat Piaseczyński, Powiat Otwocki, Gmina Karczew, Gminna Biblioteka w Karczewie, Stowarzyszenie Binduga, Stowarzyszenie Odrodzenie Urzecza, TOnZ o/Czersk, Rok Rzeki Wisła

Patroni medialni: Przegląd Piaseczyński, Piasecznonews, gorakalwaria.net, naszepiaseczno.pl

--------

Koncert Kapeli ze wsi Warszawa będzie częścią cyklu Mazowieckiego Szlaku Tradycji, prowadzonego przez Departament Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.
Współorganizatorzy cyklu koncertów: Województwo Mazowieckie, Mazowiecki Szlak Tradycji, Agencja Koncertowo-Wydawnicza Karrot Kommando

 

>> Weekend Dobrego Piwa w Czersku

Tradycje browarnictwa w Czersku sięgają co najmniej XVI wieku. Źródła z tamtych czasów podają, iż w Czersku warzono wówczas 300 warów piwa rocznie*. Nawiązując do tej piwowarskiej tradycji, zapraszamy na WEEKEND DOBREGO PIWA. To będzie już trzecia odsłona wydarzenia w Czersku. Będzie czekało na Was pyszne piwo z kilku różnych browarów rzemieślniczych.

W programie:
– panele dyskusyjne i prelekcje (historia browarnictwa, nowe trendy),
– panele degustacyjne, edukacja piwna (dowiecie się m.in. jak degustować piwo oraz od czego zacząć swoją przygodę z kraftem).

 

Więcej  >> TU

 

 

 

  1. pl
  2. en

Zrealizowano przez Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury

w ramach Programu "Kultura w sieci"